One Chance

6. dubna 2014 v 19:04 | Gallilea |  101/1001
18. Zajít do kina
1/2
S Kapitánem jsme se dlouho rozhodovali, na jaký film zajdeme. Programy kin jsme projížděli pravidelně, ale pořád jsme nedokázali najít něco, co by nás oba zaujalo natolik, abychom po dlouhé době opět navštívili kino. Zřejmě jsme moc nároční, takže jsme tomu dali ještě nějaký ten čas, kdyby se obnovil program. Nakonec jsme volné lístky, které jsem dostala v práci, uplatnili a na hodinu a půl jsme se vytratili v sále, v němž se hrálo "One Chance" (v českém překladu Životní šance). Počet diváků v kině by se dal spočítat na jedné ruce. Vypovídá to něco filmu?
Oba jsem se trochu obávali, že veškeré dění filmu se bude točit kolem talentové soutěže a největší hrůzou by asi i bylo, kdybychom s hlavním hrdinou procházeli jednotlivá vyřazovací kola "Britain's Got a Talent". To se naštěstí nestalo, spíše naopak. Sledovali jsme nepříliš šťastný osud Paula Pottse, který chtěl zpívat operu a pokaždé za to dostal přes držku, ať už od lidí, či od života, dokud nestanul před nekompromisní porotou a publikem.
Režisér David Frankel (Marley a já, 2008) zakomponoval do filmu několik vtipných i úsměvných momentů, které si pohrávají s divákem, aby z něj u závěrečných titulků vydoloval slzy. Nechybí ani černý humor, který je tolik pro Angličany typický a nám, Čechům, sympatický. Ale více od filmu se nedá očekávat. Takové milé, sympatické zpracování něčeho, co by dodalo ostatním lidem naději a šanci, aby se vzchopili a šli za svými sny. Nenáročný film pro nedělní odpoledne nebo před spaním.
Dávám 4* za humor a hlas Paula Pottse.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama