2. knihovna

19. března 2014 v 16:16 | Gallilea |  101/1001
Uspořádat a zaplnit
S prvními teplými paprsky se vrací radost do života a tolik oblíbený jarní úklid. Ani mne neminul a vnitřní hodiny volaly po tom, aby se z mého pokoje vyházely neužitkové věci, hromada popsaných papírů, papírků a dalšího bordelu, na který se pouze usazoval prach. A taky jsem si všimla, že se mi nechce pouštět do psaní, pokud v mém fialovo-bílém světě nehraje pořádek a řád. Všechno srovnané do komínků, alespoň na oko na prvních pár hodin, než harmonii naruší první odhozený svršek na postel nebo skopnuté ponožky v rohu místnosti. Jenže tentokrát to bude jiné... Ano, to si říkám pokaždé, že budu udržovat pořádek, avšak na druhou stranu si říkám, že génius zvládá i chaos.

Debordelizace se nevyhnula dřevěné knihovně, na niž stála pěkně srovnaná česká literatura, terárium s hadem Tirou a další kupy knih ze všech oborů. Několik let jsem strávila tím, že jsem sbírala literaturu a nědělala mezi ní rozdíly. Brala jsem cokoliv, co ve mne zanechalo nějaký dojem. Dokonce jsem si říkala, že bych si mohla založit i databázi knih. A já to udělala. Přesto, jak se kupily knihy, mě se nechtěl aktualizovat seznam. A potom mi začalo být knihovny líto.Mohla jsem se pustit do práce - vyndáním knih, otření od prachu, utření prachu na policích a ve finále rozvržení, kde která kniha bude. S výsledkem jsem spokojená - v horní polici je směs anglo-americké literatury, vedle terária výběr francouzské literatury (převážně Baudelaire), o patro níž dominují vzdělávací knihy o zvířatech včetně české literatury. Ta se roztahuje ještě o další polici dole. Předposlední patro skrývá mix české a antické historie a folku. Poslední polici vyplnily nejrůznější české slovníky spisovné i nespisovné češtiny a moje vášeň - vaření.


A teď to nejdůležitější - jen ten pořádek udržovat...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 19. března 2014 v 17:09 | Reagovat

Pěkná knihovnička, koncem loňského roku jsem takovou zrušila a všechny knihy odvezla do antikvariátu, ale radost a požitek ze čtení mám pořád, ten mi zůstal :)

2 jiří koenek jiří koenek | E-mail | 1. května 2014 v 15:01 | Reagovat

Tak malinkou knihovničku, uklidil bych za chviličku, jen hada bych se bál to je tutovka, vyleká mne i úžovka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama