Želví vábení

1. července 2013 v 23:46 | Gallilea |  Želvy pardálí - Igouš a Charlie
Chovatelský poznatek za 16 let.
Náhoda nebo něco na tom bude?Už u své první želvy, tedy želváka Mužíka I., jsem pozorovala, s jakou oblibou se motá kolem prodlužovaček, rozdvojek kabelů, nimiž prochází elektřina. S ještě větší radostí se do takových kabelů zamotával a tahal za sebou třeba fén. Nakonec si vždy ustlal u rozdvojky a naslouchal hučení vody v radiátorech. U Igouše začínám pozorovat něco podobného nebo snad se odehrává úplně stejný scénář?

Pokaždé při vypuštění Igouše na procházku jsem si povšimla, že vápníkový tank ani tak neprozkoumává celý pokoj, jako jen jeho jednu určitou část - a to tu, která se ukrývá pod dřevěným pracovním stolem. Zpočátku se k elektřině chodil vykálet, což se zrovna nezamlouvalo mému koberci, a tudíž chodil na procházky až po tom, co se vyprázdnil. Elektřina Igoušovi ne a ne dát pokoj - dokonce jednou, když mi želvák zmizel z očí, jsem jej posléze našla spát přímo u prodlužovačky.

Igouši, Igouši, co tě na kabelech a elektřině tolik vábí? Líbí se mu snad proudění? Je mi jasné, kde je pohyb, je i teplo, jenže kabely a prodlužovačky jsou tepelně izolované.

Před několika lety jsem se stala i svědkem, kdy Mužík I. se snažil spáchat atentát na Mužíka II. - beze srandy a se vší vážností Mužík I. doputoval k rozdvojce, kde spal Mužík II., a patřičně zařízení zavlažil. Z rozdvojky se začalo kouřit a málem bychom i vyhořeli. Tak upřímně doufám, imaginární čtenáři, že Igouš nikdy nebude mít podobné úmysly, až se pořídí i druhá želva pardálí - věřím tomu, že samičí přítomnost by jej rozptýlila.

Přesně propočítaný směr k elektřině.
Konec okružního kolečka...Prudký obrat vpravo a ještě jednou...A víš, co mě právě napadlo, imaginární čtenáři?

Netušíš?

Třeba se želvák Igouš chce stát elektrikářem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 IvanQa-Ejessica IvanQa-Ejessica | Web | 22. října 2013 v 17:24 | Reagovat

Jéé úžasný fotky! Igouš je krásnej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama