Jak mě vyděsila Tira

17. července 2013 v 13:59 | Gallilea |  Korálovka mexická - Tira
Stává se to i zkušeným chovatelům hadů.
Já nejsem zkušená, ale příště se to už nestane.Tiřino tělo se zakalilo. Opět v době, kdy se měla krmit. Tak nic. Počkáme a myšky koupím později. Taky jsem Tiře dala do terária dřevěnou prolézačku, aby se měla o co třít, až bude chtít starou kůži sundat. Fungovalo to. Do pár dní jsem nalezla kůži omotanou kolem prolézačky. Teď nezbývá než čekat.

Chtěla jsem vyčkat až do zahájení dovolené, abych se to potom během 14 dní volna nemusela starat, a taky aby Tira byla dobře při chuti. Mýlila jsem se. Tira byla při chuti už chvíli po svleku. Pořádně při chuti. Kdykoliv jsem se mihla kolem jejího terária, zvědavě koukala a v očích jí svítilo: "Kde mám myšky? Dej mi myšky!" "Vydrž, Tiro, vydrž."


A Tira byla skutečně hodně nastartovaná. Jen jsem otevřela terárium, její tělo se počalo vlnit a čichala, pozorovala a čichala. Tak trochu jsem zaváhala, zda jí vyměním vodu bez úrazu. Mohla by si splést můj prst s myší, zakousnout se do něj a omotat tkaničkové tělo kolem něj, dokud by nezmodral a neopadnul. Hrůzoděsivá představa. Ale naštěstí ne. Jen koukala svým hadím pohledem a oči opakovaly: "Dej mi myšky. Dej mi myšky."

Jenže potom rozhodl Kapitán, že Tira dostane nažrat. Sotva, co jsme se vrátili domů, už letěl první myšoid do terria. Nestačila jsem ani zavřít dvířka od terária a Tira lapila myšku. Část substrátu vyletěla z terárka, takový bleskový pohyb had provedl. Všechno proběhlo v pořádku, myš nestačila ani písknout. Byla to rychlá smrt. Dala jsem Tiře akademickou čtvrthodinku, aby v poklidu myš do sebe nasoukala.

A protože Tira nebyla jediná, kdo měl hlad, i já se odebrala do kuchyně něco malého zakousnout. Potom jsem se vrátila do pokoje. Postavila se k teráriu a Tira našponovaná sledovala. Věděla, že je na řadě druhá myš. Otevřela jsem dvířka terária a transportní krabičku, v níž byla druhá myška. Nedařilo se mi chytit myšáka za ocas. Pokaždé poodběhnul. Konečně! Myšák visel za ocas sevřen ukazováčkem a palcem.

Už už jsem se chystala hodit i druhého myšáka do terárka, ale něco tady nehrálo. Viděla jsem Tiřin ocas v teráriu a moje oči přejížděli po těle hada. Kde máš hlavu, Tiro?

Posléze jsem se dopátrala. Tira samou nedočkavostí se ujala iniciativy a popolezla z terária. Najednou jsem měla Tiřinu hlavu deset centimetrů od mých očí. Něco, s čím jsem opravdu nepočítala.

"Ježiši!" vřískla jsem a dokonce i odskočila od terária. "Tiro, tohle mi nedělej!"

A myš pobíhala v teráriu ve snaze uprchnout před mrštným tělem hada. Bílý tvor neměl šanci.

Když Tira spořádala i druhý kousek, koukla na mě znovu: "A třetí by nebyla?"

Za mých středoškolských let na chemické průmyslovce na první hodině laboratořích, kdy jsem se učili základy, jsem dlouho stála před kahanem a přemýšlela: "Nejdříve škrtnout sirkou a potom zapnout kahan nebo zapnout kahan a potom škrtnout sirkou?" Nechat si spálit prsty nebo nechat bouchnout laboratoř z důvodu nahromadění velkého množství plynu? Bez rozmyslu škrtnout, zapnout nebo zapnout, škrtnout a je to!

Asi si, imaginární čtenáři, říkáš, jakou to má souvislost s Tirou. Jednoduchou - nejprve chytnout myš a potom otevřít terárium, ne naopak. Stejně jako se se lije kyselina do vody a ne voda do kyseliny.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kimo...:D Kimo...:D | E-mail | Web | 4. října 2013 v 21:01 | Reagovat

Chovat hady musí být asi zabava...:D

2 IvanQa-Ejessica IvanQa-Ejessica | Web | 22. října 2013 v 17:17 | Reagovat

Asik bych dostala ifarkt být u mě tak nablízko. Ale musím uznat že je nádherná. To mě už se taky prákrát stalo že jsme šla někoho krmit a spletli si mě s myší a omylem mě kousli nebo když jsem jim vyměnovala vodu a mysleli si právě že bych je snad šla zase krmit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama