Zvědavá průzkumnice Tira

28. června 2013 v 13:43 | Gallilea |  Korálovka mexická - Tira
Anebo taky "Release the Kraken!"




Po tom, co se Tira svlékla, udusila dvě myšky a po dostatečném času na trávení, jsem se rozhodla, že i ona půjde na procházku. Aby mohla prozkoumávat, co se jí zachce - stejně by neměla kam utéct.

Ráno posunu dvířka od terária a natahuji se pro misku, abych do ní napustila čerstvou vodu. S lehkým překvapením hledám Tiru v kokosu, v němž se nenachází. Kousek od kokosu objevuji špičku ocasu, zbytek hadího těla se skrýval pod vysokou vrstvou substrátu z páleného jílu (HayClay). To byl ten šustivý zvuk, který jsem slyšela v noci. Tira se zahrabávala.


Sotva, co začnu rosit terárium, aby vlhkost opět vystoupala k 85%, Tira začne zvědavě vykukovat.


Zřejmě jsem Tiru nepříjemně vzbudila. Ani já bych nebyla nadšená, kdyby mě někdo probudil vodou. Snad mám body k dobru, že do rosičky dávám vodu teplou a nikoliv studenou či ledovou!



Tira se musela dobře vyspat, jelikož začala být hodně aktivní, aby si to dostatečně užila, dvířka od terária zůstala otevřená. A v té chvíli - vydala se na průzkumnou expedici po knihovně. Pro vysvětlení: její terárium je umístněno mezi knihami - nikde jinde v pokoji jsem už neměla místo a věděla jsem, že knihovna unese váhu terária, byť porosoného.









Stačila první chvilka nepozornosti a Tira šikovně a zručně vyšplhala na horní polici. Pouhé dvě minuty nepozornosti. Pro jistotu jsem si ji vzala kolem krku, ale Tira se vehementně snažila plazit dál. Přišla druhá chvilka nepozornosti a Tira se procpala do centimetrové skuliny mezi stolem a stěnou.


Čekala jsem, jestli vyleze sama. Však Tira nelezla a zřejmě si užívala stísněný tmavý prostor. Čekala jsem 10 minut, 20 minut, hodinu a následně nebyl čas. Nezbývalo mi nic jiného, než odtáhnout Igoušův stůl, potom můj pracovní stůl a rychle Tiru popadnout.

Z toho plyne jedno ponaučení: I ve volném prostoru had najde skrýš, ze které se mu nebude chtít vylézat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 light7 light7 | E-mail | Web | 3. července 2013 v 15:24 | Reagovat

Moc krásná užovka :) sebemenší škvíra a má úkryt, kterého se jen tak nevzdá :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama