Rostoucí Igouš kaskadér

1. června 2013 v 11:11 | Gallilea |  Želvy pardálí - Igouš a Charlie
Půl roku s Igoušem.Když jsem nedávno koukala na úplně první fotky, které se udělaly při příchodu Igouše, nestačila jsem se divit. Želvák Igouš vyrostl! A roste jako z vody. Sice při každodenní péči nelze zpozorovat, o kolik povyrostl, ani při měsíčním přeměřování krunýře jsem nepostřehla žádné větší změny. Většinou šlo třeba o jeden milimetr. Jenže nyní? Nyní stačila jediná procházka a bylo jasné, že Igouš zvětšil svou velikost o dost.

Totiž Igouš je pravidelně venčen. Ne jako pesan - nepotřebuje obojek, vodítko či kšíry. Jeho procházky se odehrávají v pokoji a on s velkou oblibou všechno zkoumá a zkouší, kam se dokáže protáhnout, nacpat, odtlačit a převrátit. Tentokrát si to mířil pod skříň. Ještě před 4 měsíci se s rezervou vešel pod foch. Teď je to tak tak a věřím tomu, že za pár měsíců se pod skříň nevleze - snad jeho želví urputnost jej nepřiměje k tomu, že se musí za každou cenu natlačit pod škříň.


Stejně jako GPS i Igouš propočítává, kam se se svou vápníkovou karosou vejde.


Tam, kde bývala přinejmenším centimetrová rezerva, je už na těsno.


Ještě pár měsíců a Igouš se pod škříň nevejde. Pokud nebude mít v plánu zahodit krunýř!

Možná by tě, imaginární čtenáři, zajímalo, jak Igouš využívá své hračky, které dostal. Ne k narozeninám, ale jenom tak. Pro mou i jeho radost. Protože chci, aby tento obrněnec maximálně prosperoval.


A samozřejmě, ač má hraček a překážek do aleluje, nezapomíná vymýšlet želvoviny. Očividně jej horolezecké tahy na břidličnou skálu neomrzely, ale namísto toho, aby elegantně sklouzl dolů, tak se vrhá pádem přímo před vchod do jeskyně.

A gravitace je svině.


Chtěla jsem Igouše nechat tak, aby se sám obrátil. Předtím to dokázal, ale v tom momentu, kdy se takhle houpal, se stalo něco, co jsem nečekala.


Igouš se přestal usmívat a hodil po mně vyčítavý pohled: "Tak už mě obrátíš?!"

A já ho obrátila, aby pyšně mohl odkráčet pod lampu a spravit si náladu.


Nesmím zapomínat na jednu věc - hlavně nerozptylovat Igouše při chytání bronzu!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Broňka Broňka | Web | 1. června 2013 v 18:18 | Reagovat

To je ťuťu :D Je tak krásný :-) já sama mám křečka, kočku a andulku :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama