Projekt: Substrát

6. února 2013 v 14:15 | Gallilea |  Želvy pardálí - Igouš a Charlie
Substráty celkově vzato.
Neporovnávám ceny. Beru kvalitu. A další bla bla bla...
Igouš ještě netuší, že se na něj chystá měnění substrátu.
A taky pár designových změn.
Nechybí ani ta echt třešnička na dortu!
Osudový den D nastal. Už několik týdnů dopředu jsem se těšila na 6. února (věděla jsem, že budu mít volno), protože jsem se chystala měnit substráty v teráriu. Dost dlouho jsem si lámala hlavu, jak to provedu, kde co postavím, aby bylo Igoušovi co nejlépe.

Zde je původní vzhled terária s obědvajícím Igoušem.


Nákup substrátů a písek splněn a přinesen domů na dvakrát. Holt tři kila písku jsou tři kila písku a tašky jsou z PVC. Pro aktuální Igoušův bejvák jsem použila zaběhnuté substráty a písky, s nimiž jsem spokojená: terarijní rašelina (Robimaus), terarijní kůra (Robimaus), bílý křemičitý písek (Lhota) - dostatečně těžký, neprašný, a do domečku - kokosové vlákno (Robimaus), kokosové štěpky (Robimaus) a seno (Gimbi).


Během likvidace použitého materiálu jsem si uvědomovala, že želvák měl v teráriu zbytečně moc kamenů a dobrou polovinu jsem vyřadila. Některé z nich, po nichž Igouš nejčastěji chodil, jsem hodinu vyvařovala ve slané vodě. Starý písek jsem taktéž vyvařila a hodlám jej použít na zasypání kytek, jelikož je napadly zelené breberky.

Vymyslela jsem si ještě jednu věc. Odpozorovala jsem, že Igouš se opaluje na jednom kameni. Rozhodně jsem chtěla využít i břidličný kámen a hned jsem dumala na kamenitou terasou. Nejlépe s pergolou (ano, tohle je ta třešnička na dortu), protože palmové listy se osvědčily. (Viz předchozí fotky Igouše pod palmovými listy). Tři dny předem jsem nakoupila laťky a po nocích si s nimi hrála za využití metru a tužky. Ovšem i tentokrát jsem sváděla nelítostný boj lepidlem a následně musela čekat 48 hodin, než dřívka se k sobě napevno přitiskla.


Igouš spokojeně spal, zatímco jsem odstraňovala starý substrát. Pohled na prázdné terárium ve mně vyburcovalo touhu tvořit. Jak jsem již jednou zmínila, terárium je takový domeček pro panenky. Na místo nábytku řeším, kam který kámen postavím.


Realizace představy - kamenitá terasa a bazén. Pergola drží. Pro zpevnění jsem písek nasypala i do štěrbin mezi kameny.


Ve 2/3 práce.Konečná fáze nebyla tak zdlouhavá, jak se to na první pohled zdálo a s výsledkem jsem spokojená. Sama bych takový luxusní bejvák brala. Kéž bych byla Igouš!


Jsem zvědavá, co na to Igouš řekne, tedy zamrká na znamení souhlasu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama