Igoušův první týden

17. prosince 2012 v 11:49 | Gallilea |  Želvy pardálí - Igouš a Charlie
Pan Mužík Ignát Hermann s námi bydlí skoro týden a adaptuje se dobře.
Decentně jsem mu upravila terárium.
Musím se k něčemu přiznat...
...a mám i důkaz!Milý čtenáři, začnu doznáním:
Představ si, že pěstuji trávu!
Jen se podívej...


(Prosím, zasměj se.)

Každopádně Igoušovi tráva chutná.Po třech dnech v teráriu. Až Igouš vyroste, bude z něj výborná sekačka na trávu. Tím jsem si jistá.
Ještěže pěstuji trávu do zásoby.V pátek (14.12.) si Igouš užil svou první teplou lázeň ve vaně. Řekla bych, že se mu ve vodě opravdu líbilo, což ovšem neznamená, že se bude koupat několikrát týdně. To ne! Uvidíme podle potřeby.

Samozřejmě po koupání se Igouš řádně najedl salátu. Čínské zelí mu nechutná a ani rukola. Asi je na něj moc hořká. Seno taky nebaští, jen chodí tajně na trávu. Osobně jsem neviděla, jak žere trávu, načapal jej Panáček. Prý tak Igouše vyrušil natolik, že želvák rychle cupital pryč. Zvláštní.


Taktéž jsem Igoušovi trochu změnila terárium. Přes zimu mám v pokoji příliš vysokou vlhkost, kterou bych potřebovala snížit, aniž bych musela větrat. Kvůli Igoušovi se toho bojím. A veterinář doporučoval písek. Tak jsem sháněla písek. V nejmenovaném obchodě pro kutily jsem narazila na písek, který jsem chtěla. Naneštěstí jednotlivé pytle s pískem byly naskládané venku. Zasněžené. Zmrzlé k sobě!

Zamávala jsem písku na rozloučenou a odcházela do dalšího obchodu hledat jinou alternativu. Nakonec jsem pořídila terarijní písek. Nakonec ten písek nevypadá tak špatně. Chtěla jsem trochu žlutější - aby to vypadalo jako poušť.

Terarijní kůru jsem nahrnula na stranu terária a vložila již výše zmíněnou trávu. Sehnala jsem kvalitní seno a nacpala mu jej do domečku. Nezapomněla jsem využít ani nalezené palmové listy.

A tady je (snad už) finální terárium pro Mužika Ignáta Hermanna.


Pro srovnání: za pochodu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama