Bejvák Mužíka Ignáta Hermanna

9. prosince 2012 v 21:49 | Gallilea |  Želvy pardálí - Igouš a Charlie
I jsem řekla: "Budiž terárim."
Nakoupila materiál a pustila se budování.
Řezání dřeva vypadá jednodušeji, než jak to je ve skutečnosti.
Jak se stavěl "bejvák Mužíka Ignáta Hermanna" - domácky "Igouš".Rozhodla jsem se postavit vlastní terárium pro želvu a výběh musel vypadat podle mých představ. Vyhradila jsem místo v pokoji tak, aby (v té době ještě imaginární) želva nebyla přímo na podlaze, aby na ni nešel průvan a zároveň, aby měla i vhodně velký prostor.

Po "vykolíkování území" - 56 cm x 135 cm (cca 0,6 m2) přišlo na řadu plánování a rozvržení celého terária. Velmi podstatnou otázkou byl materiál, z něhož se mělo stavět. A ze všeho nejvíce se mi líbí čisté voňavé dřevo a žádná dřevotříska. Po nakreslení celého terária a určení, kde bude zdroj, kde domeček a bazének, jsem utíkala do obchodu.

Zpocená pod tíží materiálu jsem dorazila domů a pustila se do práce. Dvě dvoumetrové (12 cm široké latě) jsem rozřezala. Byla to moje premiéra a samozřejmě jsem nedokázala řezat rovně, což se projevilo v momentu, kdy jsem se snažila vytvořit ohrádku.

Místo pravidelného obdélníku vznikl kosodélník.


Seskládala jsem čtyři prkna na plovoucí podlahu, posichrovala je izolepou, aby se nerozjížděly a už se mohly přibíjet k ohrádce. Plovoučku jsem zvolila z toho důvodu, že by mohla být snadno omyvatelná, když se Igoušovi bude čistit bejvák.A tady je výsledek. Hotovo během chviličky a následně nastala konečná příprava bejváku - rozmístnění substrátu, vyskládání kamínků a čekání, až vyroste tráva (na tu čekám do teď)!


Terárium se snažím pořád doplňovat, však nepřeplňovat. Vlhokoměr a teploměr mi slouží pro orientaci, jelikož je zima (dokonce napadnul sníh), tak bývá v bytech vlhko a ani zde není výjimky - vlhkost 56%! Teplota 21,5°C v nejchladnějším rohu, tj. u domečku.

Až doroste tráva, přidám ji do terária, aby se to Igoušovi trochu zpestřilo. Taktéž jsem dneska zachránila tři palmové listy a myslím si, že by mohly být správným doplňkem.

Mně osobně se terárium líbí, tak snad se líbí i Igoušovi!


Jo, ledový salát, ten má Igouš rád.
Snad abych se v únoru pustila do pěstování salátů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama