Žena v zajetí techniky

23. října 2012 v 12:59 | Gallilea |  Ze šuplíku
Z vernisáže na téma "Žena v zajetí techniky" 2008.


Adam a Eva, čerství novomanželé, si našetřili tolik peněz, aby si mohli koupit malý domek se zahrádkou na periferii města. Zatímco Adam pracoval v potu práce u jedné výzkumné firmy, Eva se starala o domácnost a zeleň venku. Byla natolik oddaná svému muži, a proto mu každý večer připravovala nové teplé jídlo.
"Miláčku," promluvila Eva . Její hlas byl tichý a trochu nejistý.
"Ano?" zvedl Adam oči od večeře.
"Víš, jak ráda ti vařím," řekla po chvilce. "Tak bych tě chtěla požádat, zda bys nevymyslel něco, co by mi šetřilo ruce, když myji nádobí."
Adam povytáhl obočí, jeho tvář se zkřivila grimasou. Popřemýšlel a po večeři, kdy se Eva chystala do postele, se ukryl ve své pracovně, kam jeho choť měla vstup zakázán, a zde začal dumat. Mezitím Eva neměla sebemenší tušení, co její muž po nocích provádí.
O několik dní později, po večeři, kdy nádobí leželo ve dřezu, ukázal Evě svůj nový vynález.
"Milá Evo," usmál se Adam. "Tohle je myčka. Je to stroj, do kterého naskládáš špinavé nádobí, zmáčkneš tenhle knoflík a ono jej samo umyje."
Eva nevěřila vlastním uším a ani očím. Musela hned vyzkoušet dárek a byla unešená. Té noci se měl Adam dobře.
Na konci týdne Eva vždy prala obrovskou hromadu prádla a povšimla si, jak se na jejích rukou tvoří puchýře, které ji po prasknutí bolí a znemožňují jí další práci. Ještě toho večera sdělila Adamovi své přání. Její muž odešel do pracovny a trvalo několik dalších dnů, než Evě sestrojil automatickou pračku. Eva byla šťastná a Adam té noci také.
V následujících týdnech bylo vše v pořádku, Eva si na nic nestěžovala a Adam byl rád za ženino štěstí, které ji dopřál "vylepšováky". Přesto se obával dne, kdy se na něj Eva opět obrátí s žádostí a ten den nadešel brzy. Nyní si postěžovala na drhnutí koberců a vytírání prostoru u dveří, na věčné nanošení bláta do bytu a ostatní nečistoty.
Adam odkráčel do pracovny a dlouho vypracovával nákresy nového stroje. Eva si už rozsvíceného světla v jeho pokoji nevšímala, avšak smutek se vkrádal do její tváře, když místo po jejím boku na manželské posteli bylo prázdné a studené.
Adam nedokázal nový vynález dlouho udržet v tajnosti a s radostí jej ukázal své ženě. Byl to vysavač, jak ho pojmenoval a Evina radost byla neuvěřitelná. A Adam? Té noci byl neuvěřitelně šťasten…
Snad už Adam doufal v to, že si v noci odpočine od práce a různých vědecký pokusů, ale Eva jej nenechala vydechnout. Přála si toho ještě tolik a on nebyl schopen nesplnit její touhy po nových vynálezech. Pracoval těžce, skoro mu hrozil vyhazov z práce. Byl natolik vyčerpaný, že po večeři lehnul do postele a spal do té doby, než ho probudil budík. Eva byla po nocích zarmoucená a její muž si toho všiml. Na jednu stranu byla ráda, když ležel vedle ní, však na druhou stranu ji mrzelo, že její muž jen leží…
Vyčkala proto pár dní, aby nabral trochu sil a dokázal ji obšťastnit. Adam znova lehnul do postele a už se chystal zhasnout světlo, když se k němu naklonila Eva. Letmý polibek na tvář a pošeptala mu do ucha. "Chtěla bych se milovat…"
Adam, ač nerad, vstal z postele a odcházel vrávoravými kroky do pracovny. Eva na něj nechápavě hleděla. O několik minut se vrátil s krabicí v ruce. Podal jí Evě, která samou netrpělivostí odhalila obsah krabice a nedůvěřivě hleděla na předmět.
"Drahá," řekl Adam unaveným hlasem. "Tohle je vibrátor!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adam Adam | 4. května 2013 v 13:51 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama