Projekt: U všech proužků!

29. října 2012 v 20:26 | Gallilea |  U všech proužků!
Imaginární čtenáři,
ráda bych ti představila svůj nový projekt:
U všech proužků aneb Deník veverčáka!


Co to je?
U všech proužků aneb Deník veverčáka je moje dlouholeté a zatím nedokončené literární dílo - příhody malého veverčáka vyrůstajícího u lidí. Nejde zcela o deník, jen chronologicky řazené příběhy, doplněné o alegorické pohádky. Inspirací mi byly dvě veverky - nalezný Sašík (veverka obecná - hnědá varianta) a zakoupený burunduk páskovaný čili Bur čili veverčák, který je hlavní postava celého projektu.

Počátky kvašení
Příchod Saši do naší rodiny jsem neplánovala, tudíž jsem ani netušila, že by časem mohlo vzniknout něco jako deník. V zimě 2006 bylo mládě veverky opuštěné v hnízdě ve ventilacím prostoru a jeho matka se pro něj nevracela - z celého vrhu bylo nejmenší. Převzala jsem péči o tohoto tvora a zažila s ním jedno dobrodružství za druhým. Po několika měsících, kdy Saša vyrostl, vrátil se do přírody a ještě i nyní jej sem tam zahlédnu v korunách stromů. Asi o rok později jsem si pořizovala burunduka a pomalu sepisovala jednotlivé události.

V procesu
Kapitoly jsem měla naspsané a celý projekt - vlastně osnova, z níž teď vycházím - čítal asi 17 stránek, s fotografiemi, které pořizovala máma jako skvělou dokumentaci - 25 stran. Příběhy jsem neschovávala do šuplíku, avšak publikovala na svém tehdejším blogu - možná někteří pamětníci si vzpomenou na - gallilea.estranky.cz. Veverčák sklízel úspěch a čtenáři se mě ptali, kdy budou další kapitoly. V roce 2009 jsem udělala poslední úpravy a projekt nechala na tři roky uležet a dostatečně vyzrát. Během této doby jsem nelenila a nasávala kvanta informací o českém jazyku, literatuře, české stylistice a tvůrčím psaní jako houba.

Cílová páska
Po úspěšném absolvání školy a získání více volného času jsem se rozhodla dát všem proužkům finální podobu, což sice znamená spoustu práce, korektur a česání textu, ale je to práce, která mě baví a snad pobaví i ostatní (imaginární) čtenáře. Tím nejvyšším cílem by byla knižní podoba veverčáka - ne pro peníze, ne pro slávu, ale pro radost druhým.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama