Něco je špatně? Ne, vše při starém...

25. října 2012 v 17:59 | Gallilea |  Ze šuplíku
Jedna z postarších prací


Tak co to tu dneska máme? Jednu paniku ve školství, novozélandské zemětřesení, šestiletou Drahušku, která musela chodit po žhavém uhlí a vraha, který si namluvil strážnou. Jedna katastrofa za druhou a hned takhle po ránu. Přitom venku svítí slunce a nesněží, ačkoliv je únor. Dennodenně zahlcení informacemi ze světa a z domova. Neustálé vystavení oznámením, po kom se pátrá, ať už po vrahovi nebo je to ztracená holčina, která se potom najde rozpáraná někde v parku. A to jsem se chtěla podívat jenom na emaily.
A co Anička? Už se našla?
Nevím.
Ty to nesleduješ?
Ne.
Proč?
Nějak mě to nezajímá.
Jak tě to může nezajímat?
Přijde mi to jako taková středověká zábava. Tam se stane neštěstí a lidé z toho mají ještě radost, že někdo jiný se má hůře než oni sami. Je to smutné! Řidič srazí chodce a kolik je tam nadbytečných lidí; mladých, starých. Povšimni si těch úsměvů na jejich tvářích. Nemají nic lepšího na práci? Pak se to přibarví, okoření, aby "zpráva" přilákala co nejvíce oči, případně uší. A pokračujeme… Kalamity, pohromy, tam uřezaná noha a zapálená kočka. Oběť byla rozežraná kyselinou sírovou… To je už jako science-fiction. Vzhledem k tomu, jak množství negativních zpráv je vypouštěno do "éteru", ani se nedivím, že dost lidí propadá depresím. Jsou to vůbec ještě depresivní stavy nebo je to už životní postoj?
Silničáře letos překvapil sníh. Mě překvapuje, že jsou překvapení, jako každý rok. Neuvěřitelné, přišla zima!
Televize, internet, noviny, snaživě seriózní i bulvární. Nestihnete-li zprávy v televizi, Internet to jistí! A jak! Možnost opakování, zastavení, nalézání nejrůznějšího zesměšnění celebrit, drby, klepy, fotomontáže, videa, facebook. Další a další ovlivňování a propagace nové ideologie! A ten ďábel se těší. Slyším jeho smích. Ha ha ha. A tohle mě přece nezajímá. Kde je zvířátko? Už tři roky jsem ho neviděla. Vlastně 3 roky jsem televizi nezapnula…
Ovečka Dolly má dnes své 14. výročí. Anička se pořád nenašla. V roce 2012 má přijít apokalypsa. 3 nové emaily. Internet je pomalý, stránka se načítá… Aplikace Internet Explorer nemůže zobrazit tuto webovou stránku.
A není tohle ta apokalypsa?
Pro někoho třeba ano…
Venku svítí slunce a já stále sním o své dřevěné chaloupce někde v divočině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miška Miška | Web | 29. října 2012 v 15:49 | Reagovat

Wow, moc povedené. Koukám, že tedy vážně nebudeš ta z těch, kteří by měli to nutkání se vše dozvědět hned a ze všeho co se stalo dělat horor. To je na tobě moc zajímavé.:)

2 Gallilea Gallilea | Web | 29. října 2012 v 17:49 | Reagovat

Jo, ještě chvíli potrvá, než budu aktuální :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama